نشریه خبری آموزشی الکترونیک
اندیشه ، فلسفه
دانش فناوری
 • آیا تلفن هوشمند، بخشی از وجود ماست؟
  در نوامبر سال ۲۰۱۷، مردی مسلح وارد کلیسای شهر سادرلند اسپرینگ (Sutherland Spring) در ایالت تگزاس شد. او ۲۶ نفر را کشت و۲۰ نفر دیگر را زخمی ‌کرد. مرد، سوار بر اتومبیل خود از محل گریخت و تحت تعقیب شدید
 • تکنولوژی در جامعه فراصنعتی
  دانیل بل در این مقاله به نشانه هایی از تغییرات اجتماعی در حرکت از جامعه صنعتی به جامعه فراصنعتی اشاره می کند و با تعریف این مفاهیم و مشخص کردن عناصر اصلی جامعه فراصنعتی تأکید می کند که جامعه فراصنعتی
 • ساخت «قدرتمندترین پنل‌ خورشیدی» با استفاده از جلبک
  پرسش دانشمندان این بود که این میکروارگانیزم‌های دریایی چگونه چنین کارایی در به دام انداختن نور خورشید دارند؟ یک توده‌ای از آنتن‌های جذب کننده نور به نام «فیکوبلیزوم» سطح بیرونی این موجودات را پوشانده
 • آبگرمکن خورشیدی با فناوری ایرانی تولید شد
  محققان کشور موفق به طراحی و ساخت آبگرمکن خورشیدی شدند که دارای تاییدیه بوده و می تواند بیش از ۹۵ درصد انرژی دریافتی از خورشید را جذب کند. به گزارش خبرنگار مهر، انرژی خورشیدی منحصر به فردترین منبع
 • ذهن آگاهی چیست؟ فرامرز کوثری
  بشر امروزی با وجودی که برای سرگرم ساختن و در واقع حواس خود را از واقعیت پرت کردن بی نهایت انتخاب دارد، اما چیزی در عمق وجود او شبیه یک چشم همیشه باز ، از درون نگاهش می کند و او را می پاید و با برق

فرماندار بناب گفت: فرهنگ کتابخوانی در جامعه مظلوم واقع شده و هر روز نیز بر مظلومیت آن افزوده می شود. به گزارش بناب نیوز به نقل از فارس،  امین رفیعی در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب با بیان اینکه نبود فضای مناسب برای مطالعه در شهرستان و عدم فرهنگ‌سازی مناسب برای مطالعه کتاب به عنوان دو مشکل اساسی در بحث کتابخوانی در این شهرستان است؛ اظهار داشت: در کنار کمبود فضای کتابخانه از لحاظ نرم افزاری نیز مشکل داریم و باید برای رفع این کمبودها قدم‌های اساسی برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: رفع این مشکلات به تنهایی از عهده نهاد کتابخانه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج است و خیران عزیز و تمام دستگاه‌ها برای حل این مشکل قدم بردارند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از اقدام شورای اسلامی شهر و شهرداری بناب در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی بناب اذعان کرد: با افزایش فرهنگ مطالعه و ارتقای فرهنگ مطالعه شاهد کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

رفیعی در ادامه خواستار همکاری تمام ادارات و نهادها در خصوص برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی در ایام الله دهه مبارک فجر با مسئولان برگزاری این مسابقه شد.

این گزارش می افزاید، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب نیز در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بناب از پیشنهاد این شهرستان به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال 98 خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای نیز بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و شهرداری به امضاء رسیده و اقدامات اولیه را برای انتخاب این شهرستان به عنوان پایتخت کتاب ایران انجام داده‌ایم.

حبیب صدقی سپس با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر در این شهرستان تصریح کرد: تاکنون بیش از 340 نفر از قشرهای مختلف مردم برای شرکت در مسابقه کتابخوانی ثبت نام کرده اند و امیدواریم که تعداد شرکت کنندگان به حدود 500 نفر افزایش یابد.

به گفته وی، این مسابقه از 5 عنوان کتاب پانزدهم بهمن ماه برگزار خواهد شد و در نهایت به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به 40 نفر برتر هر کدام 2 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.

صدقی دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب در ادامه یادآور شد: برای اینکه بتوانیم بناب را به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی کنیم، ضروری است تمام ادارات و نهادها کارهای انجام یافته و پیشنهاد خود را در این خصوص برای ترویج کتاب و کتابخوانی ارائه کنند.

print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرهنگ ، ادبیات
بناب لطیف
٢۴(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۵.۴٠(in)
بهداشت